28/04/2024 - 16:25

Δεν τα κατάφερε στα μπαράζ η Κ15 του ΟΦΗ

Ηττήθηκε στην έδρα του Αστέρα Τρίπολης

Την ήττα γνώρισε η Κ15 του ΟΦΗ κόντρα στον Αστέρα στην Τρίπολη, σε αγώνα μπαράζ για την πρόκριση στο Final 4 του πρωταθλήματος υποδομής της Stoiximan Super League.

Έτσι, οι Αρκάδες πήραν το εισιτήριο και θα αντιμετωπίσουν εντός έδρας τον ΠΑΟ.

Oι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 20ο λεπτό. Ο Ζορμπαλάς έκανε το σουτ εκτός περιοχής, η μπάλα κόντραρε στον Κοντόπουλο, άλλαξε πορεία και κατέληξε στα δίχτυα της εστίας του ΟΦΗ, κάνοντας το 1-0 για τον Αστέρα.

Στο 28ο λεπτό, οι Αρκάδες πήραν σημαντικό προβάδισμα για την πρόκριση, με σουτ του Ζόγκου εκτός περιοχής.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι Παίδες του ΟΦΗ πίεσαν για να ξαναμπούν στο παιχνίδι, είχαν αρκετές χαμένες ευκαιρίες και γκολ του Χριστουλάκη που ακυρώθηκε για οφσάιντ.

Όμως, στο 73ο λεπτό η υπόθεση πρόκριση έληξε για τον ΟΦΗ, όταν ο Αστέρας κέρδισε πέναλτι για χέρι του Στάβρε, ο οποίος και αποβλήθηκε. Το εκτέλεσε εύστοχα ο Πιέρρος, κάνοντας το 3-0 και μετατρέποντας το υπόλοιπο ματς σε τυπική διαδικασία.

Πριν το φινάλε, ο Αστέρας βρήκε και τέταρτο γκολ, με τέρμα του Δουρή.

ΟΦΗ: Κετένογλου, Κλάδος, Χριστουλάκης, Ξενούλης, Κοντόπουλος, Ασμαριανάκης, Ρυακιωτάκης, Μαριετάκης, Αντωνακάκης, Πετούσης, Καραγιάννης