05/03/2024 - 12:15

To Γεντί Κουλέ αποθέωσε τη 17χρονη Πρωταθλήτρια του ΟΦΗ, Μαρία Βεργετάκη!

Το δελτίο Τύπου και το "ευχαριστώ" του Ερασιτέχνη στην ΠΑΕ

Η 17χρονη πυγμάχος - πρωταθλήτρια Ελλάδος του ΟΦΗ, Μαρία Βεργετάκη αποθεώθηκε απο το κοινό του ΟΦΗ

Το θερμό χειροκρότημα των φιλάθλων του ΟΦΗ, στο ημίχρονο του αγώνα ΟΦΗ-Παναθηναϊκός 2-2 στο γήπεδο Θεόδωρος Βαρδινογιάννης, εισέπραξε η 17χρονη πυγμάχος του ΟΦΗ, Μαρία Βεργετάκη, η οποία αναδείχθηκε πρωταθλήτρια Ελλάδος Νεανίδων στην κατηγορία της (54kg), στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα Εφήβων-Νεανίδων, που έγινε στην Πάτρα.

Η Μαρία Βεργετάκη, συνοδευόμενη απο τον έφορο του τμήματος Μιχάλη Μανιουδάκη, τιμήθηκε για την προσφορά της, απο το τμήμα πυγμαχίας του ΟΦΗ, που επαναδραστηριοποιήθηκε φέτος μετά απο πολλά χρόνια.

Στο πρόγραμμα ήταν και η βράβευση, του 32χρονου πυγμάχου του ΟΦΗ, Θοδωρή Μπριλάκης (1992, +92κ), ο οποίος κατέλαβε την 3η θέση στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα Α' κατηγορίας (ελίτ) Ανδρών, που διεξήχθη στο κλειστό γυμναστήριο "Παύλος Γιαννακόπουλος" (Λεωφόρος Αλεξάνδρας), αλλά και του προπονητή του τμήματος Γρηγόρη Φανουργάκη, αλλά οι δυο τελευταίοι λόγω ίωσης ο πρώτος και ανειλημμένων υποχρεώσεων ο δεύτερος, δεν κατάφεραν να παρευρεθούν.

Το Διοικητικό Συμβούλιο του Ερασιτέχνη ΟΦΗ και το τμήμα πυγμαχίας, ευχαριστούν την ΠΑΕ ΟΦΗ, για την συνεργασία.

Το μήνυμα που ακούστηκε από τα μεγάφωνα του Γεντί Κουλέ:

Φίλες και φίλοι του ΟΦΗ,

Η αθλήτρια πυγμαχίας της ομάδας μας Μαρία Βεργετάκη, αναδείχθηκε πρωταθλήτρια Ελλάδας στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα νεανίδων, ενώ ο αθλητής πυγμαχίας του ΟΦΗ, Θοδωρής Μπριλάκης κατέκτησε την 3η θέση και το χάλκινο μετάλλιο στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα ανδρών.

Οι δυο αθλητές μας βρίσκονται στο κέντρο του γηπέδου μαζί με τον προπονητή τους Γρηγόρη Φανουργάκη και θα βραβευθούν από τον έφορο του τμήματος Πυγμαχίας, Μιχάλη Μανιουδάκη.

Μαρία και Θοδωρή, σας ευχαριστούμε!!! Ας τους δώσουμε το πιο θερμό μας χειροκρότημα...
Δυνατότητα σχολιασμού και πρόσβασης στο chat room με ΔΩΡΕΑΝ απλή εγγραφή στο oficrete.gr